Terug naar het overzicht

Berber Woertman geïnstalleerd als eerste kinderburgemeester

17 september 2025, 20:14

Texel heeft een kinderburgemeester: de 10-jarige Berber Woertman uit De Cocksdorp is in de raadsvergadering van woensdagavond geïnstalleerd, onder toeziend oog van een zaal vol toegestroomde belangstellende volwassenen en kinderen.

Het speciaal ontworpen ambtsketen werd haar omgehangen door burgemeester Mark Pol. Hij sprak daarbij zijn blijdschap uit dat Berber de eerste kinderburgemeester van Texel wil zijn. “Jouw rol is symbolisch, maar tegelijk van grote betekenis. Jij vertegenwoordigt de kinderen in onze gemeente, brengt hun ideeën en wensen onder de aandacht, en neemt deel aan gesprekken en activiteiten die het leven van kinderen hier op Texel mooier maken.”

Een speciale avond voor Berber, die uit handen van de burgemeester ook andere passende cadeaus ontving, zoals een notebook met pen en een gepersonaliseerde mok voor thee of chocolademelk. Eilanddichter Fiet van Beek schreef voor de gelegenheid een gedicht.

Door de ogen van kinderen

Ook Berber zelf nam het woord: “Dank u wel dat ik de eerste kinderburgemeester van Texel mag zijn. Dat vind ik een hele eer. Superleuk dat ik door mijn brief aan de burgemeester anderhalf jaar later hier sta. Dat vind ik zo bijzonder aan Texel: als je iets wilt, dan kan dat vaak gewoon.” Vervolgens richtte zij zich tot de raads- en commissieleden, burgemeester, wethouders en aanwezige ambtenaren. “Natuurlijk wil ik er voor de kinderen van Texel zijn. Ik hoop een stem te geven aan hun zorgen, wensen en dromen. Maar ook wil ik u laten kijken door de ogen van kinderen. Als mijn ouders de Texelse Courant lezen, gaat het vaak over dingen die grote mensen bedacht hebben. Maar wij zien vaak heel andere dingen. Het komende jaar laar ik u graag meekijken door mijn ogen en door die van alle kinderen op ons eiland.”

“Wij kijken uit naar een schooljaar vol inspiratie, betrokkenheid en nieuwe initiatieven. Heel veel succes en ik kijk uit naar onze samenwerking”, besloot een verheugde burgemeester Pol.

Brug tussen gemeente en jeugd

Berber is kinderburgemeester voor het schooljaar 2025-2026. Het idee is dat zij een brug slaat tussen de gemeente en de jeugd van Texel. Zo leert de gemeente van de kinderburgemeester hoe kinderen naar de samenleving kijken en wat er bij hen leeft.

De kinderburgemeester vertegenwoordigt de jeugd bovendien bij verschillende evenementen. Bijvoorbeeld bij de intocht van Sinterklaas, bij de koningsspelen of het voorleesontbijt. Ook vervult de kinderburgemeester een luisterende, inspirerende en verbindende rol.

Berber mag zich straks een jaar lang kinderburgemeester noemen van de gemeente Texel, tot september 2026. Daarna wordt het kinderburgemeesterschap geëvalueerd en eventueel voortgezet met een nieuwe kandidaat.

Contact met de kinderburgemeester

Vragen, uitnodigingen, tips en andere zaken aan de kinderburgemeester kunnen per e-mail gestuurd worden naar communicatie@texel.nl. Vermeld ‘kinderburgemeester’ in het onderwerp.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.