Afvalkalender en ophaalroute
Uw groene, grijze, oranje en blauwe container legen we op een vaste ophaaldag. Op de afvalkalender 2026 (pdf) staat in welke week welke container wordt geleegd. Valt de ophaaldag op een feestdag? Dan worden de containers op een andere dag geleegd. Bekijk hiervoor de pagina Afval ophalen tijdens de feestdagen.
| Week | Welk afval halen wij op? |
|---|---|
| 7 t/m 11 september 2026 |
plastic afval (oranje) Let op: donderdag 10 september wordt geen afval opgehaald. Dit gebeurt een dag eerder, op woensdag 9 september. Dit geldt voor De Koog, Bosrandweg, Californiëweg, Gerritsland en Pontweg. |
| 14 t/m 18 september 2026 | groente-, fruit- en tuinafval (groen) en papier (blauw) |
| 21 t/m 25 september 2026 | restafval (grijs) |
Uw groene, grijze, oranje en blauwe container legen we 1 x in de 3 weken. Op de afvalkalender 2026 (pdf) staat in welke week welke container wordt geleegd.
We legen uw container op een vaste dag in de week. Hieronder ziet u op welke weekdag we bij u langskomen.
| Dag |
Hier legen we de groene, |
Hier legen we de blauwe containers |
|---|---|---|
| Maandag | Eierland (hele polder) De Cocksdorp en omgeving ’t Noorden Oost Oosterend en omgeving De Waal |
De Cocksdorp en omgeving |
| Dinsdag |
Den Burg centrum |
Hele eiland, behalve De Cocksdorp en Oosterend |
| Woensdag | ’t Horntje Den Hoorn De Westen Den Burg Oost |
|
| Donderdag | De Koog en omgeving Bosrandweg Californiëweg Gerritsland Pontweg |
|
| Vrijdag | Oudeschild Spang Nieuwlanderweg Zuid Haffel |
Heeft u een papiercontainer aan huis? We legen uw papiercontainer 1 keer in de 3 weken. Dit gebeurt in de week waarin we ook uw groene container legen, maar mogelijk wel op een andere dag.
| Waar legen we de papiercontainers? | Dag |
|---|---|
|
De Cocksdorp en omgeving van De Cocksdorp |
Maandag |
|
Oosterend en omgeving van Oosterend |
Maandag |
| De rest van het eiland |
Dinsdag |
Bekijk hiervoor de informatie op Grofvuil en grof tuinafval.
Legen wij uw container met de automatische zijbelader? Let dan op het volgende:
- Zet uw container met de handvatten van de weg af. Op de sticker staat precies hoe u de container moet neerzetten.
- Zet de containers minimaal 50 centimeter uit elkaar. De grijper kan de containers dan goed oppakken.
- Uw container hoeft niet op een vaste plek of in een rij te staan. Containers mogen verspreid langs de route worden neergezet, op een voor de zijbelader goed bereikbare plek.
- Zorg dat de klep van de container dicht zit. Dit voorkomt wegwaaien van afval, vooral bij het legen van de containers.
- Knoop afvalzakken dicht voordat u ze in de container gooit. Ook dat voorkomt verwaaien van los afval.
- Haal uw container zo snel mogelijk na het legen weer op. Dat voorkomt omwaaien en verrommeling van de omgeving.